ceskyterrier.1w.lv

 


Vilsons un lielā nelaime


Kad Vilsons mūsu mājās jau bija iedzīvojies, ciltsrakstus saņēmis (iepriekšējie saimnieki tos nebija vēlējušies iegūt savā īpašumā) un pagalmā sācis justies kā mazs cars, notika nelaime. Kādas rīta pastaigas laikā Vilsonu par medījumu noskatīja cits (un ļoti liels) suns. Lielajam sunim divreiz domāt nevajadzēja - jau pēc sekundes Vilsons bija viņa zobos un tika purināts bez sevišķas žēlastības. Pēc tam, kad lielajam sunim medījums bija atņemts, kāds sestais prāts lika Guntim aizvest mūsu sunīti uz veterināro klīniku, lai gan uz kakla bija redzami tikai divi nedaudz asiņaini plankumiņi.
Sākotnēji arī ārstei šķita, ka nekas nopietns tur nav un sunim ir tikai virspusēji ievainojumi, bet, paklausoties sirdspukstus, tomēr radās aizdomas, ka kaut kas nav gluži tā, kā vajadzētu. Tikām strauji nosūtīti pie cita ārsta, kuram gan aprīkojums labāks, gan lielāka pieredze sarežģītā veterinārajā ķirurģijā. Izrādījās, ka Vilsona kakls ir faktiski "samīcīts putrā" - vissmagāk cietusi traheja, kas pārplēsta sešu gredzenu garumā, bet visi mīkstie audi lielā suņa žokļos tikuši faktiski samalti. Varam tikai pateikties gan mūsu rajona ārstei Natālijai Čipuštanovai, gan "Dzīvnieku veselības centra"  "Zelta rokām"  Aigaram Briņķim, kurš prasmīgi salika mūsu "suņa puzli", lai četrus gadus vecais Vilsons varētu turpināt pilnvērtīgu dzīvi.
Atveseļošanās periods pēc tik nopietnas traumas bija gaidāms grūts un ilgstošs, bet Vilsons pierādīja, ka ļoti, ļoti grib mūs priecēt ar savu klātbūtni vēl daudzus laimīgus gadus un jau pēc dažām dienām atkal bija pagalma mazais, baltais cars. Vēl pēc diviem mēnešiem rētas uz kakla varēja nojaust tikai zinātājs un Vilsons pirmo reizi mūžā devās uz suņu izstādi.
Vilsona stāsta sakarā pieminams vēl kāds brīnums: cilvēki, kurus pazinu tikai caur LKF mājas lapas foruma sarunām, dažu stundu laikā saziedoja lielu daļu no summas, kas bija nepieciešama Vilsona operācijai un atveseļošanās periodam. 
Komentāri (0)  |  2010-02-25 03:55  |  Skatīts: 889x
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ