ceskyterrier.1w.lv

 


Broček Bjeliczkow ierodas jaunajās mājās


Komentārs:

Baiba* - 2010-04-14 01:24
nekas tālāk nav noticis. rodas iespaids, ka Bročeks ir sagrauzis visu lauras ģimeni :D


Bročeks (jeb smalkā čehu vārdā Broček Bjeliczkow) ir čehu terjers, kurš kā pirmais šīs šķirnes pārstāvis Latvijā ieradās 2008.gada jūlija sākumā. Pirmajā mirklī šķita, ka mums atvests mazs, pūkains kamolītis, bet nebija vajadzīgs daudz laika, lai saprastu, ka paši savā mājā esam ieveduši mazu velnēnu spīdīgā kažociņā. Ja pirmajā mirklī kucēns, kurš bija mērojis ceļu no pašas Čehijas, rāmi tupēja klēpī un ošņāja gaisu, tad jau pēc dažām minūtēm aizrautīgi grauza visu, ko vien varēja atrast uz mašīnas aizmugurējā sēdekļa, īpašu interesi izrādot par drošības siksnām un saimnieka mugursomas lencēm. Netika smādēta arī roka.
Vēl lielāks prieks mazā čehu resgaļa ģīmī bija redzams tad, kad viņš ieradās savās jaunajās mājās un ieraudzīja kaķu ģimeni laiskā snaudā. No pirmā mirkļa kaķi kļuva par Bročeka vismīļāko rotaļlietu, tikai diemžēl maza terjera rotaļu veids un zobu izmērs krietni atšķiras no līdzīga vecuma kaķēnu rotaļām.
Kad īsais adaptācijas periods bija beidzies, Bročeks veiksmīgi demonstrēja savas visnegantākās īpašības: izrādījās, ka šis ķepainis ir zaglis, grauzējs un nelabojams delveris. Viņam patika sagādāt mums tādus pārsteigumus kā, piemēram, ūdens bļodiņas nēsāšana apkārt pa dzīvokli - vienalga, diena vai nakts. Šo nelāgo ieradumu neizmainīja arī akmens masas bļodiņas iegāde, jo, neskatoties uz ievērojamo svaru, arī tā izrādījās itin viegli pārnēsājama. Grauzts tika pilnīgi viss, kas bija daudzmaz sasniedzamā augstumā: mēbeļu kājas un stūri, čības, zeķes un labi zābaki, rotaļlietas un dārza piederumi. Suņiem domātās rotaļlietas Bročeks bez sevišķas piepūles iznīcināja dažu minūšu laikā, turklāt neizmētāja pāri palikušās detaļas pa grīdu, bet gan rātni norija, lai pēc tam baidītu saimniekus ar dažādu krāsu (piemēram, spilgti ziliem vai tumsā spīdošiem) kakučiem. Šī zvēra gremošanas sistēma mums ir liela mīkla joprojām, jo tajā tiek pārstrādāts pilnīgi viss, turklāt lielos gabalos.
Zem gultas Bročeks iekārtoja sev alu. Kā jau īsts mednieks, dažādas paša uztverē vērtīgas lietas viņš nglabāja šajā alā, lai ar tām izrēķinātos vēlāk. Tikai pēc ilgāka laika atvelkot no sienas gultu, mums radās iespēja šo dārgumu krātuvi kārtīgi izpētīt. Saturs bija visnotaļ iespaidīgs: vairākas bumbiņas, suņiem domātās graužamvirves, dažas pusapēstas čības, bārbija un vairākas mīkstās rotaļlietas.
Bročeka bērnībā bija tikai viens liels svētums: viņa miedziņš. Brīžiem staigājām visi uz pirkstgaliem, jo mazais velnēns bija kaut kur pa ceļam uz nākamo nedarbu pakritis un saldi iemidzis. Skaņa, kas mums visvairāk asociējas ar Bročeka laimīgās bērnības periodu, ir draudīga rūkšana un plīstošais troksnis, ar kādu tiek sadīrātas jebkura veida rotaļlietas.
Komentāri (2)  |  2010-02-25 05:18  |  Skatīts: 1855x
paula* - 2010-02-25 07:58
Ak, mazais jaukumiņš... :D

Baiba* - 2010-04-14 01:24
nekas tālāk nav noticis. rodas iespaids, ka Bročeks ir sagrauzis visu lauras ģimeni :D


- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ